- Részletek
- Megjelent: 2020. máj. 06.
A kiemelt ágazatokban akár 18 havi, de minden ágazatban legalább 9 havi munkabér fedezetét biztosíthatja a Széchenyi munkahelymegtartó hitel, amely mellé szabad felhasználású folyószámlahitelt is igényelhetnek a mikro-, kis- és közepes vállalkozások.
A gazdaságvédelmi akcióterv részeként induló rendkívül alacsony kamatozású hitelek a magyarok munkahelyeinek megőrzését, a hazai vállalatoknál meglévő szaktudás megvédését szolgálják. A konstrukciók a Vállalkozói Információs portálon (VALI) május 1-jén közzétételre kerültek, a hitelek május 15-étől a Széchenyi kártya programot bonyolító Kavosz Zrt-nél érhetőek el. Minden vállalkozás a számlavezető bankján keresztül férhet hozzá a program keretében biztosított hitelforrásokhoz.
Kedvezményes kamatozású hitelkonstrukciók
(a hivatkozásra kattintva, a VALI portálon a részletes hitelkonstrukciók is olvashatók)
1. Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel
A hiteltermék bemutatása:
A Széchenyi Munkahelymegtartó Hitel szabad felhasználású forrást biztosít a vállalkozások számára, rendkívül kedvező, 0,1 százalékos rögzített kamatozás mellett. A forgóeszközhitelt azoknak a vállalkozásoknak ajánljuk, akik szeretnék megtartani munkavállalóikat, ugyanakkor a bérfizetés az átmeneti időszakban nehézséget okoz számukra, ugyanis a hitel munkabér megelőlegezésre, személyi jellegű ráfordításokra, illetve bármely egyéb személyi jellegű kifizetésre, juttatásra fordítható. A hitel felhasználása nem kerül tételesen ellenőrzésre, ugyanakkor a vállalkozás vállalja a foglalkoztatottak 90 százalékának a megtartását.
2. Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz
A hiteltermék bemutatása:
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz hiteltermék kizárólag a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitellel együtt kombinálható szabad felhasználású folyószámla hiteltermék. A szabad felhasználású folyószámlahitel futamideje kettő év, a hitelt minden olyan vállalkozás is igényelheti, amelyet tavaly alapítottak. Az igényelhető hitelösszeg maximuma 100 millió forint, a vállalkozás által érzékelhető nettó kamat mértéke 0,1 százalék. A kombinált hiteltermék igénylése esetén maximum 40 százalékot kell kitennie a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel Plusz hitelnek és legalább 60 százalékot kell kitennie a Széchenyi Munkahelymegtartó Hitelnek.
Kizárólag Széchenyi Munkahelymegtartó Hitellel kombinálva igényelhető termék maximum 40 - legalább 60% arányban. A vállalkozás vállalja, hogy a vállalkozás átlagos alkalmazotti létszáma nem csökken 90%-a alá.
3. Széchenyi Likviditási Hitel
A hiteltermék bemutatása:
A Széchenyi Likviditási Hitel a vállalkozások számára biztosítandó forgóeszköz hiteltípus, amelynek futamideje 3 év, a termék keretében igényelhető hitelösszeg maximuma pedig 250 millió forint, a vállalkozás által érzékelhető nettó kamat 0,2 százalék. A szabad felhasználású hitelt számla nélküli finanszírozással többek között forgóeszköz beszerzésre, egyéb igénybe vett szolgáltatásra, és akár hitelkiváltásra is igényelhetik a vállalkozások. Szabad felhasználású forgóeszközhitel (számla nélküli finanszírozással) pl. forgóeszköz beszerzésre, egyéb igénybe vett szolgáltatásra, akár hitelkiváltásra is felhasználható.
A hitelösszeg nem haladhatja meg a kedvezményezett 2019. évi (vagy az utolsó rendelkezésre álló évi) éves bérköltségének kétszeresét, vagy a kedvezményezett 2019. évi teljes árbevételének 25%-át.
4. Széchenyi Beruházási Hitel Plusz
A hiteltermék bemutatása:
A Széchenyi Beruházási Hitel Plusz hiteltermék beruházási hitelcélokra, a kapcsolódó forgóeszköz-beszerzés finanszírozására (utóbbi maximum 20 százalék erejéig), tárgyi eszköz beszerzésre, üzletrész-vásárlásra (generációváltás elősegítésére), hitelkiváltásra is felhasználható a részletes termékszabályzatban foglalt feltételek, korlátozások figyelembe ételével. A beruházási hitel futamideje átmeneti jogcímen maximum 6 év, csekély összegű támogatásként maximum 10 év.
A hitelösszeg legfeljebb 1 milliárd forint, a vállalkozás által érzékelt ügyfél kamat 0,5 százalék.
A hitelösszeg nem haladhatja meg a kedvezményezett 2019. évi (vagy az utolsó rendelkezésre álló évi) éves bérköltségének kétszeresét, vagy a kedvezményezett 2019. évi teljes árbevételének 25%-át.
5. MFB Krízis Hitel
A hiteltermék bemutatása:
Az MFB Krízis Hitel forgóeszköz és/vagy beruházási célú hitelt biztosít elsősorban azon mikro-, kis- és középvállalkozások részére, amelyek a banki finanszírozásból kiszorulnak. A hitel a Programban leszerződött pénzügyi vállalkozásokon keresztül férhető hozzá. Az állami támogatások miatt a hitel 2,5%-os ügyfélkamattal, és 0,1%-os garanciadíjjal érhető el.
6. MFB Versenyképességi Hitel
Az MFB Versenyképességi Hitel célja olyan kis-, közép-, és nagyvállalati beruházások, forgóeszköz-beszerzések és akvizíciók finanszírozása, amelyek pénzügyi szempontból életképesek, jövedelemtermelőek. A hitel MFB tőkeprogramokhoz is kapcsolódhat.
(forrás https://vali.ifka.hu)